Audia A4 B6

audi a4 b6Patrząc na Audi A4, można zauważyć podobieństwo do stylizacji starszego modelu A6. Nowy samochód to klasyczna 4-drzwiowa, trójbryłowa limuzyna o charakterystycznych dla marki elementach, budujących przód pojazdu. Tył nowego A4 to nieco zmodyfikowany tył A6, inny kształt mają lampy i odmienne są proporcje części nadwozia między tylną szybą a zderzakiem. Wnętrze, o ergonomii na wzorowym poziomie, jak zawsze w Audi, zmontowane z wielką starannością i wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Stylizacja też charakterystyczna dla marki – żadnych ekstrawagancji i rozwiązania takie same jak w innych modelach. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne fotele, podręczne schowki, dobry i skuteczny system klimatyzacji wnętrza, który działaniem obejmuje także siedzących z tyłu. W czasie jazdy klasę pojazdu podkreśla doskonałe wyciszenie wnętrza, wytłumienie wszelkich drgań układu napędowego i jezdnego, wysoki – niezależny od obciążenia auta, stanu drogi i warunków, w jakich odbywa się podróż – komfort resorowania. Prowadzenie nowego Audi A4 sprawi kierowcom przyjemność. Wszystkie mechanizmy pracują lekko i precyzyjnie, czytelność wskaźników nie pozostawia żadnych wątpliwości w przekazie informacji. Układ jezdny daje gwarancję panowania nad pojazdem na większości dróg, nawet na śliskich nawierzchniach, jeżeli prędkość jazdy zawarta jest w rozsądnych granicach. Układ hamulcowy opracowano z „zapasem”. W praktyce nie ma sytuacji, w której można wyczuć osłabienie jego działania.
W zespołach, ukrytych pod unowocześnionym nadwoziem Audi A4, znajdziemy wiele ciekawych zmian. Na początek bezpieczeństwo. Nadwozie zostało usztywnione elementami z blach o zróżnicowanej grubości i wytrzymałości. W drzwiach wmontowano aluminiowe, specjalnie profilowane, belki zabezpieczające przed wtargnięciem części innego pojazdu do wnętrza przy zderzeniu bocznym. Oprócz czterech poduszek dla pasażerów przednich foteli zastosowano boczne kurtyny na długości całego wnętrza, a także poduszki boczne dla pasażerów tylnej kanapy. Standardem wyposażenia, oprócz ABS, jest system stabilizacji toru jazdy ESP.
W Audi A4 zastosowano multipleksowaną instalację elektryczną, pracującą w systemie CAN-Bus. Standardem na rynkach zachodnich jest system nawigacyjny, a opcją możliwość wyposażenia go w aktywowany głosem, telefon komórkowy, umożliwiający współpracę z system teleinformatycznym. System teleinformatyczny pozwala na korzystanie z dodatkowych usług, np. na rezerwację miejsc w hotelach czy uzyskanie informacji o pogodzie. Umożliwia również wezwanie pomocy technicznej, medycznej lub policyjnej w warunkach zagrożenia, po naciśnięciu specjalnego przycisku. Wezwanie pomocy powoduje wysłanie do centrali systemu informacji o położeniu pojazdu – dane z systemu nawigacji, obsługiwanego przez czujniki GPS.